Esra Erol

Televizyon yıldızı


  • Doğum Tarihi: 12 Mayıs 1982
  • Doğum Yeri: Eyüp-İstanbul
  • Meslek: Sunucu
  • Kaç yaşında : 37
  • Esra Erol biyografisi, 2741 kez okundu.

Esra Erol kimdir?

Esra Erol, televizyon sunucusudur. Türk televizyonlarındaki evlilik programı furyasını başlatan isimdir.

 
Göçmen bir baba Seyfi Erol ve Sinoplu bir anne Necla Kaymakçı Erol'un beş kızından 3.'sü olarak 1982'de, İstanbul'un Eyüp ilçesinde dünyaya geldi. Kardeşlerinin adı Pervin, Filiz, Eda ve Bihter'dir.
 
Polis olan babasının memuriyeti nedeniyle ilk, orta ve lise eğitimini Kütahya'da tamamladı. Kız Lisesi'nin Çini Seramik Bölümü'nden mezun oldu. Daha sonra Açık Öğretim Fakültesi'ni bitirdi. Beden Eğitimi öğretmeni olmayı planlarken televizyoncu oldu. Lise yıllarından beri yerel radyo ve televizyonlarda kendi hazırladığı programları sundu.
 
Ulusal kanallardaki sunuculuk kariyeri 2003 yılında Teknoloji TV'deki "Siemens Mobile Kuşak" programıyla başladı. 2005-2007 arasında Kanal D'de "Turkuaz" programında yer aldı. Esra Erol sunucu olarak en önemli çıkışını 2007'de Flash TV'de sunduğu "Dest-i İzdivaç" ile yaptı. Bu program Türkiye'deki evlilik programlarının ilki oldu. Esra Erol bu programların devamını, büyük ücretlerle transfer olduğu farklı kanallarda sürdürdü. 2008'de Star TV'de "Esra Erol'la İzdivaç", 2009-2013 arasında ATV'de "Esra Erol'da Evlen Benimle" ve Fox TV'de "Esra Erol'la" programlarını yaptı.
 
Esra Erol bazı diziler ile sinema filmlerinde de oynadı. 2004'te Kalp Gözü adlı TV dizisinde, 2005'te Başkan adlı TV filmi ile Tuzak adlı dizide, 2009'da Kanal-İ-Zasyon ve 2010'da Kamerayla İzdivaç adlı sinema filmlerinde rol aldı.
 
Esra Erol, başarılı programlarıyla çok sayıda ödül de aldı. Bunlardan en önemlisi 2011 ve 2012'de üst üste iki kez "En İyi Sunucu" ödülünü kazandığı Altın Kelebek'tir.
 
2 Temmuz 2010'da, "Kürt İdris" olarak tanınan eski kabadayılardan İdris Özbir'in oğlu Ali Özbir ile kendi programında, canlı yayında evlendi. Esra Erol evlilik öyküsünü şöyle anlatıyor:
 
"Modern görücü usülü ile evlendik. Daha doğrusu ortak bir arkadaşımız tanıştırdı. İlk başta buluşamadık, sadece msn'den konuştuk. Hayat görüşlerimiz birbirine çok yakındı. İlk buluşmada anladım ki Ali'yi çok seveceğim. Sonra hiç ayrılmadık ve altı yılın sonunda evlendik. Ali fena halde sıkılgan ve utangaçtır. Bu söylediğim, onu tanıyanlar için şaşırtıcı olabilir ama öyle. Bir 'Sevgililer Günü'nde yemek yedik. Ali yemek bitince garsondan bir kadeh rakı istedi ve fondipledi. 'Yemekte niye içmedi?' diye şaşırdım ama yüzüğü uzatınca anladım. Evlilik teklif etmek için cesaretini toplamaya çalışıyormuş meğer. Kafası önünde 'Düğünü nerede yaparız?' diye sordu. Ve evlendik."
 
Esra Erol, eşinin "Kürt İdris"in oğlu olması konusunda da şunları söylüyor:
 
"Kayınpederimin araba galerisi varmış. Bir de kumarhanesi. Zaten bu yüzden yasadışı işler yaptığına inanılmış. Oysa çok iyi bir babaymış. İlkokul mezunuymuş ama hayat üniversitesini bitirmiş. Çocuklarını da çok iyi yetiştirmiş. Ali, babasından utanmak bir yana, onunla gurur duyar. Hep 'Babam mafya değil, kabadayı idi' der. Kendisine de o gözle bakanlara ise kızar." 
 
Esra Erol-Ali Özbir evliliğinin ilk çocuğu İdris Ali Özbir, 23 Temmuz 2011'de saat 01.00 civarında dünyaya geldi. Erol normal doğum yapmak istedi, ancak sancı oluşmayınca epidural sezaryen yöntemine başvuruldu. İdris Ali, 3 kilo 280 gram ağırlığında, 50 cm boyunda doğdu.
 
Çiftin ikinci çocukları Ömer ise 21 Kasım 2015'te, saat 10.47'de doğdu. Esra Erol'un ikinci oğlu 53 cm boyunda, 3 kilo 260 gram ağırlığında dünyaya geldi.
 
 
 
Sayfanın içeriği: Esra Erol, Esra Erol'un Biyografisi, Esra Erol'un Yaşam Öyküsü, Esra Erol Kimdir? Esra Erol'un Hayatı

 


Galeri

Yorumlar

Bu biyografi için henüz yorum gönderilmedi.

Latest Tweets

Contact Us

  • Address: 1234 Street Name, City Name, United States

  • Phone: (123) 456-789

  • Email: mail@example.com

Follow Us